MPEXPERTBUD EKSPERTYZY BUDOWLANE PAWEŁ MATUSZ została stworzona, aby rzucać wyzwania zastanemu porządkowi wykonawczemu i nadzorczemu w budownictwie. Głęboko wierzymy, że budownictwo jest kwintesencją rzemiosła budowlanego, precyzji wykonania, odpowiedzialności inżynierskiej oraz wszelkiej staranności.

Sensem naszej działalności jest pełne przekonanie, że każdy Klient zasługuje na starannie i przede wszystkim bezpiecznie wykonane roboty budowlane, które zgodnie z ich jakością są sprawiedliwie i uczciwie rozliczone.

Jesteśmy z pełną odpowiedzialnością przekonani, że każdy Inwestor chce zapłacić za budynek w pełni funkcjonalny, a przede wszystkim energooszczędny, zdrowy i bezpieczny.

Nawiązując z Nami współpracę stajesz się Naszym partnerem. Nasz zespół wykorzystując pełnię swojej wiedzy i doświadczenia dba o Ciebie. Rozwiązujemy Twój problem tak, jak gdyby był Naszym problemem. Zawsze wybieramy rozwiązywania najkorzystniejsze finansowo i technicznie dla Ciebie.

MPEXPERTBUD – PEWNOŚĆ – DOŚWIADCZENIE – WIEDZA – ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Rzeczoznawca Budowlany

Firma MPEXPERTBUD Ekspertyzy Budowlane to firma usługowo-projektowa posiadająca doświadczenie zawodowe na rynku budowlanym od przeszło 20 lat. Świadczymy usługi diagnostyczne oraz eksperckie dla budownictwa na terenie całego kraju.

Nasze doświadczenie oraz kompetencje pozwalają nam przez cały czas prowadzić profesjonalne badania z zakresu rzeczoznawstwa budowlanego oraz ekspertyz budowlanych na każdym etapie powstawania projektu oraz podczas eksploatowania budynku. Jako jedna z nielicznych firm eksperckich w kraju wykonujemy ekspertyzy z wykorzystaniem technik alpinistycznych w trudno dostępnych miejscach oraz na wysokościach.

rzeczoznawcy budowlani

Obszar naszego działania obejmujący projekty konstrukcyjne oraz opracowania eksperckie w zakresie kompletnej dokumentacji projektowo-budowlanej oraz ekspertyz budowlanych z badaniami konstrukcji obejmuje:

 • ekspertyzy budowlane oraz ekspertyzy techniczne rzeczoznawcy budowlanego;
 • ocenę stanu technicznego budynków;
 • ocenę jakości wykonania robót budowlanych oraz robót wykończeniowych;
 • badanie wilgotności materiałów budowlanych;
 • obliczenia konstrukcyjne;
 • opinie rzeczoznawcy budowlanego w zakresie rozwiązań projektowych konstrukcji budynku;
 • opinie przedsądowe i opinie sądowe;
 • nadzór inwestorski;
 • kierowanie budowami;
 • doradztwo techniczne i opiniowanie projektów inwestycyjnych;
 • inwentaryzacje budowlane i konstrukcyjne;
 • przeglądy budynków;
 • ekspertyzy dla Powiatowych i Wojewódzkich Inspektoratów Nadzoru Budowlanego.

Szerokie spektrum usług z zakresu rzeczoznawstwa budowlanego prowadzone w MPEXPERTBUD w różnych specjalnościach gwarantuje usługi dla:

 • budynków mieszkalnych;
 • budynków przemysłowych;
 • budynków specjalnych;
 • budynków wysokich;
 • domków letniskowych;
 • domów jednorodzinnych;
 • budynków wielorodzinnych;
 • budynków użyteczności publicznej.
inwentaryzacja budynku

Zadzwoń lub napisz do nas

Paweł Matusz

Jestem założycielem oraz właścicielem MPEXPERTBUD EKSPERTYZY BUDOWLANE PAWEŁ MATUSZ. Moja pasja związana z budownictwem trwa już od 1999 roku. Od kiedy ukończyłem z wyróżnieniem Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji na Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, codziennie poświęcam czas na tropienie i śledzenie wad w robotach budowlanych, inwigilowanie, lokalizowanie, szpiegowanie nieprawidłowości w budynkach, a także oszustw w rozliczeniach robót budowlanych. Oprócz wykrywania wad, pasjonuje mnie również projektowanie napraw uszkodzonych elementów budynków oraz całych obiektów budowlanych.

Jestem członkiem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz do Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, dlatego każde zadanie wykonuję zgodnie z Kodeksem Etyki Zawodowej. Moje opracowania eksperckie obejmują ponad 2 400 pozycji, w tym również opinie sądowe. Posiadam również wiedzę z zakresu Prawa Budowlanego, Prawa Zamówień Publicznych, Norm i Rozporządzeń wykonawczych, co pozwala mi na biegłe poruszanie się pomiędzy praktyką inżynierską, projektowaniem i przepisami prawa.

Moja specjalizacja dotyczy analizy stanu technicznego budynków nowobudowanych oraz obiektów mieszkalnych i przemysłowych powstałych w czasach PRL. Zajmuję się również obiektami zabytkowymi, w tym oceną ich stanu technicznego oraz analizami z zakresu mykologii. Wykonuję osobiście większość wizji lokalnych i badań, aby mieć absolutną pewność co do przyczyn powstałych wad lub uszkodzeń. Zawsze dążę do pełnego, skutecznego, racjonalnego i absolutnego rozwiązania problemu.

W MPEXPERTBUD EKSPERTYZY BUDOWLANE PAWEŁ MATUSZ przykładam dużą uwagę do zaplecza sprzętowego i obliczeniowego, aby zagwarantować najwyższą precyzję pomiarów, analiz i sprawdzeń, a także powtarzalność wyników. Inwestuję w nowy sprzęt, aby móc go wykorzystywać w czasie badań i wizji lokalnych. W przypadku wizji lokalnej wykorzystuję całe dostępne zaplecze sprzętowe. Nie pobieram dodatkowych opłat za użycie drona, kamery termowizyjnej, wykrywaczy zbrojenia czy skanowanie konstrukcji.

Jako właściciel i założyciel firmy MPEXPERTBUD EKSPERTYZY BUDOWLANE PAWEŁ MATUSZ, chciałbym zaoferować pomoc każdemu klientowi, który zwraca się do nas z problemem. Rzeczoznawstwo budowlane jest moją pasją, jednakże nie jestem w stanie wydłużyć doby, tygodnia lub miesiąca. Niemniej, nie rezygnuję z żadnego zadania i staram się pomóc każdemu. W przypadku trywialnych problemów, często przekierowuję klientów do moich kolegów inżynierów z podobnym doświadczeniem lub udzielam bezpłatnych porad, jak samodzielnie rozwiązać dany problem. Zachęcam do skorzystania z naszych usług, jeśli potrzebujesz pomocy. SPRAWDŹ, CZY MOGĘ POMÓC TOBIE!

Zadzwoń lub napisz do nas

Zaufali nam:

logo bilfilger berger
logo bilfinger
logo porr
warbud
logo polimex mostostal
logo msz
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
logo naruszewo
logo marki
logo sakces
logo bph
logo ronson
logo nik
logo kir
Kompania Piwowarska
logo krus
logo boryszew
PKP Polskie Linie Kolejowe