W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości rozwija się w bardzo szybkim tempie. To dobry sygnał nie tylko dla inwestorów, ale i dla wielu firm budowlanych. Wraz z dobrą koniunkturą w budownictwie i na rynku najmu wzrasta znaczenie ekspertyzy budowlanej. Rzetelna opinia przygotowana przez rzeczoznawcę budowlanego na temat stanu technicznego budynku jest tym bardziej ważna, że przydaje nam się przy okazji zakupu mieszkania.

Także przed sprzedażą lub wynajmem nieruchomości wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług ekspertyzy budowlanej, zwłaszcza w dużych miastach. Potrzebujesz skorzystać z usługi ekspertów budowlanych? Zwłaszcza ekspertyza budowlana Warszawa jest potrzebna przy podejmowaniu poważnych decyzji inwestycyjnych. 

Ekspertyza budowlana Warszawa to bezpieczeństwo inwestycji

Jeśli kupujesz dom w Warszawie, musisz pamiętać, że szczególnie ważne jest, żebyś miał pewność, że nieruchomość jest w dobrym stanie technicznym. Optymalnym rozwiązaniem jest sprawdzenie nieruchomości jeszcze przed podpisaniem dokumentów o kupnie. Dlaczego znaczenie ekspertyzy budowlanej jest takie duże? Wielu sprzedających, zwłaszcza na rynku wtórnym, próbuje ukryć wady budynku i sprzedać dom po korzystnej cenie. W takim przypadku łatwo o pomyłkę i przeoczenie poważnych wad konstrukcyjnych. Ekspertyza budowlana Warszawa pomaga wyeliminować ukryte usterki i pozwala uniknąć kosztów naprawy domu w przyszłości. Profesjonalne doradztwo rzeczoznawcy budowlanego w Warszawie pomaga zminimalizować ryzyko finansowe. I tak przecież ponosisz spore koszty związane z kupnem domu.

Ekspertyza budowlana dla nieruchomości w Warszawie to szczegółowe badanie techniczne budynku. Ma ono na celu zweryfikować stan techniczny domu i wyeliminować pułapki inwestycyjne. Co to może być? Rzeczoznawca budowlany np. analizuje stan konstrukcji budynku, sprawdza działanie instalacji, a także weryfikuje materiały wykorzystane do budowy domu. Taka opinia techniczna jest przydatna, ponieważ wiele nam mówi o stanie technicznym budynku i pozwala nam podjąć świadomą decyzję o kupnie nieruchomości.

Opinia techniczna rzeczoznawcy budowlanego pomoże w negocjowaniu ceny nieruchomości

Zazwyczaj rzeczoznawcy budowlani przy okazji wykonywania ekspertyzy budowlanej oferują także swoje profesjonalne doradztwo. To duże udogodnienie, zwłaszcza jeżeli musimy podjąć decyzję o zakupie domu w Warszawie. Poważna inwestycja budowlana w tak szybko rozwijającym się mieście, jakim jest Warszawa, wiąże się ze sporym ryzykiem finansowym. To także ze względu na koszty zakupu i utrzymania domu w mieście warto wcześniej zweryfikować sprzedawcę i sprawdzić stan techniczny budynku.

Dlaczego fachowa ekspertyza budowlana jest taka ważna? Dlatego, że opinia tego typu może ułatwić nam negocjowanie ceny nieruchomości. Jeżeli rzeczoznawca wykaże, że dom jest w gorszym stanie niż pokazuje to sprzedający w ofercie, będziemy mogli wykorzystać ten fakt podczas negocjacji. Opisane błędy budowlane na oficjalnym dokumencie to duży atut dla inwestora. Jeśli będziemy mieć świadomość, jak wygląda stan techniczny nieruchomości, będziemy mądrzejsi w procesie zakupu domu i wynegocjujemy bardziej korzystne warunki transakcji. Profesjonalna ekspertyza budowlana dla Warszawy to zero strat i maksymalny zysk finansowy dla inwestora!

Wzrost znaczenia ekspertyzy budowlanej od strony prawnej

Kiedy już kupimy wymarzony dom, warto zabezpieczyć się na wypadek niespodziewanych usterek i wypadków. A takie, jak wiemy, mogą się zdarzyć np. podczas gwałtownej burzy. Przeciekający dach, wybite okno albo niesprawna instalacja elektryczna to poważne i kosztowne problemy. Ekspertyza budowlana może być również pomocna w sytuacjach kryzysowych, kiedy musimy ubiegać się o odszkodowanie z tytułu poniesionych szkód. Jeśli przy zakupie domu zadbamy o profesjonalną ekspertyzę budowlaną, nie będą nam straszne żadne procesy formalne.

Ekspertyza budowlana Warszawa przyda się np. przy okazji:

– ubiegania się o kredyt hipoteczny

– starania się o odszkodowanie od ubezpieczyciela

– zdobywania pozwolenia na remont domu.

Pamiętajmy, że wszelkie instytucje finansowe – banki, ubezpieczyciel – będą od nas wymagały oficjalnej opinii technicznej na temat stanu technicznego budynku. Bez ekspertyzy budowlanej i przeglądu budynku nie dostaniemy np. odszkodowania za błędy budowlane.